מוצרים וממריצים לחיזוק מערכת החיסון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מוצרים וממריצים לחיזוק מערכת החיסוןשוק תוספי המזון והמוצרים לחיזוק מערכת החיסון הולך וגדל בקצב מסחרר, אולם מה עומד מאחוריו, האם אנו יודעים מה אנו מכניסים לגוף והאם באמת מדובר בחומרים המיטיבים עם בריאותינו?

ובכן על מנת לענות על השאלות הללו, ראשית כל הבשורה המרכזית היא שאין עדות מוכחת מדעית אשר תומכת בתוספים וממריצים כמסייעים למערכת החיסון וזאת על אף הפרסום, היצע ושפע המוצרים על הדף.

קהל שבוי

למעשה מדובר בבשורה חיובית, משום שאין אתם רוצים חומרים אשר ממריצים את מערכת החיסון כלל, נכון שמבחינה כלכלית אנשים מבזבזים סכומים גדולים על המוצרים הללו, אך לאנשים שבריאותם הכללית טובה אין צורך שתוספים אלה יעבדו משום שהם יכולים לגרום לנזק.

מיליונים של אנשים בכל רחבי העולם משקיעים את כספם על מוצרים וממריצים אשר מועילים אך ורק לחברות המייצרות ומשווקות אותם והקהל הופך לשבוי בידיהן, השאלה האמתית היא איך אותם יצרנים אשר עומדים מאחורי תעשייה כה שקית ישנים טוב בלילה?

תת פעילות של מערכת החיסון

מבחינה בריאותית, העובדה כי החומרים הללו אינם עובדים עדיפה, משום שמלבד מספר מקרים מצומצם וחריג כגון נשאי HIV וחולי איידס אין כל צידוק להוספת חומרים כימיים שמקורם אינו ברור למערכות הגוף. מערכת החיסון לא תודה לכם על כך ואף עלולה להינזק.

בטרם הופעת מחלת האיידס, מקרים של כשל במערכת החיסון הנדירים ובלתי ידועים עד כי אף אחד לא חיפש לחזק את מערכת החיסון משום שחשש להיחלשותה כלל לא היה מוכר לציבור הרחב.

אין הוקוס פוקוס

אז נכון כי חולי איידס אכן זקוקים לחיזוק ועידוד של מערכת החיסון באמצעים שונים ובהם תוספים אך לשמחתנו רוב אוכלוסייה אינה זקוקה לסיוע שכזה. עדויות של נשאי הווירוס יסבירו עד כמה קשה המשימה לחזק את מערכת החיסון וכי אין הוקוס פוקוס בתחום זה, למעשה הטיפול היחיד במערכת החיסון הוא הריגה של הווירוס באמצעות טיפולים אנטי ויראליים. במידה והחומרים הנחשבים לכאורה כמחזקים את מערכת החיסון, היו יעילים, הם מיד היו הופכים לחלק מהטיפול במחולי איידס, אולם אין זה המצב.

פעילות יתר של מערכת החיסון

אם נסתכל על המצב ההפוך, של מחלות הנגרמות בשל פעילות יתר של מערכת החיסון נמצא רשימה ארוכה ביותר, אנשים רבים סובלים מאלרגיות ואסטמה אשר נגרמות כתוצאה מרגישות יתר של מערכת החיסון לגורמים שונים אשר אצל אנשים רגילים אינם מעוררים כל תגובה של הגוף.

תופעות אלה הן תוצאה של תגובה ופעילות יתר של מערכת החיסון היוצרת מצבים בלתי נעימים וסבל רב. מחלות דלקתיות כגון קרוהן, דלקת פרקים ופסוריאזיס, כולן נוצרות כתוצאה מתגובת יתר חיסונית ונמצאות תחת הגדרה של מחלות אוטואימוניות בהן מערכת החיסון במקום להגיב לגוף זר החודר לגוף, מגיבות ותוקפות את רקמות הגוף. רשימת המחלות האוטואימוניות ארוכה ובכל יום נוספות אליה מחלות חדשות המתגלות ואשר נובעות מבעיות וכשלים במערכת החיסונית.

איזון עדין

הטיפול במחלות אלה כולל דיכוי של מערכת החיסון המגיבה בתגובת יתר, מצב זה מורכב למדי משום שאין אנו רוצים בדיכוי המערכת החיסונית אשר עלול להוביל להיחלשות הגוף ולחשיפתו למחלות ולזיהומים רבים, לכן ההתמודדות עם מחלות הנובעות מהמערכת החיסונית היא בעייתית ומורכבת מכנה היבטים המתנגשים זה עם זה. רוב מחות מגיבות היטב לטיפול בתרופות אנטי דלקתיות כגון סטרואידים, אולם השפעתם ותופעות הלוואי הנובעות מהטיפול מחייבות שימוש למשך זמן מוגבל בהן.

חיזוק מערכת החיסון באמצעים טבעיים

במקום לפתח תלות בחומרים אשר אינם יעילים כלל לחיזוק המערכת החיסונית ואשר יכולים להסב נזק בלבד ללא תועלת, מוטב להוסיף לתזונה שלכם חומרים טבעיים אשר מיטיבים עם הגוף ומשפרים את יכולת התפקוד של מערכת החיסון, כך למשל מומלץ להוסיף לתפריט שלכם:

  • זרעי דלעת העשירים באבץ.
  • ירקות כתומים העשירים בבטא קרוטן.
  • עלים ירוקים החשובים לתהליך ייצור וויטמין A ומכילים כלורופיל המשפר את רמת הברזל בדם.
  • פירות עשירים בוויטמין C כגון תפוחים, פירות הדר ועגבניות.
  • שיבולת שועל העשירה בוויטמין B ומשפיעה לטובה על מערכת העצבים, מערכת עצבים חזקה שווה למערכת חיסונית חזקה כחלק מהאיזון בין גוף ונפש.
  • כורכום הנוגד חמצון ודלקת.
  • שום המהווה אנטיביוטיקה טבעית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן