טלרפואה לסובלים ממחלות אוטואימוניות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שירותי טלרפואה
שירותי טלרפואה

אחד החידושים המרתקים ביותר בשדה הרפואה המודרנית הוא תוצאה של שילוב בין פיתוחים טכנולוגיים מהפכניים לבין גישה מתקדמת לטיפול בחולים קשים או כרוניים.

טלרפואה שהולכת וצוברת תאוצה של ממש בעשור האחרון ושמביאה לשיפור של איכות החיים של מיליוני חולים בכל רחבי העולם וגם כאן בישראל.

טלרפואה הוא שילוב של המילים טלפון ורפואה וכפי שניתן להבין מהשם עצמו, מדובר על שימוש בתקשורת הטלפונית או האינטרנטית על מנת להגיש סיוע רפואי לחולים במחלות שונות.

כיצד טלרפואה יכולה לסייע לאנשים הסובלים ממחלות אוטואימוניות שונות?

חשוב לציין שמלבד קבוצת חולים זו, ניתן לסייע באמצעות טלרפואה גם לסובלים ממגוון רחב ביותר של מחלות לרבות סוגים שונים של מחלת הסרטן, מחלות לב שונות ועוד.

נכון להיום הוגדרו כשמונים מחלות כאוטואימוניות ואמנם כל מחלה באה לידי ביטוי באופן אחר ופוגעת במערכות אחרות בגוף החולים, אך בכלליות מדובר על מחלות בעלות אטיולוגיה דומה – הפגיעה בכולן היא תוצאה של תקיפה שמתבצעת על ידי מערכת החיסון נגד רקמות שונות ותאים שונים בגוף.

בדיקת אק"ג לסובלים ממחלות אוטואימוניות

בחלק מהמחלות האוטואימוניות ניתן לראות פגיעה לבבית שיכולה לבוא לידי ביטוי בהגדלת הסיכון לחלות במחלות לב או ללקות באירוע לב. זהו הדין למשל במחלה שנקראת קדחת השיגרון שמתרחשת בקרב חולים מסוימים שסבלו בעברם מזיהום של חיידק בשם סטרפטוקוקוס A, במקרים חמורים של מחלה שנקראת זאבת אדמנתית מערכתית, במקרים קשים של מחלת הווסקוליטיס ועוד.

מאחר והסובלים ממחלות אלו נמצאים בסיכון ללקות בלבם, ישנה חשיבות עליונה לנטר את מצב הבריאות של הלב שלהם באופן שוטף ולזהות מצבי חירום במהירות האפשרית וזאת משום שבכל הקשור למחלות לב, הזמן הוא הגורם הקריטי ביותר להצלת חיים במצבי חירום.

לאור זאת, כיום ישנם מכשירים מיוחדים שמאפשרים לעקוב אחרי קצב הלב של החולים באופן שוטף מבלי שיצטרכו לעזוב את ביתם ולגשת לחדר המיון או לקליניקה של הרופא המטפל בהם.

באמצעות אלקטרודות רגישות שהחולים מחברים לעצמם ללא סיוע, ניתן לאסוף את הנתונים הרלוונטיים על תבנית קצב הלב ולשדר את הנתונים בזמן אמת לרופא המטפל. חייהם של חולים רבים ניצלים הודות לאבחון ביתי זה מדי שנה.

בדיקות משקל מרחוק לסובלים ממחלות אוטואימוניות

חלק מהמחלות האוטואימוניות גורמות לאובדן משקל לא רצוני. הכוונה היא בעיקר למחלות אוטואימוניות שגורמות לפגיעה במערכת העיכול כמו למשל מחלת קרוהן או קוליטיס כיבית אך ישנן מחלות רבות אחרות שבאות לידי ביטוי בין היתר באובדן משקל. לפיכך בקרב החולים שנמצאים בסיכון לתת תזונה, יש לצבע בדיקות תכופות של המשקל, להעריך שינויים ותנודות במשקל ולהגיב עם שינויים בתכנית התזונתית באופן המהיר ביותר האפשרי.

לרוע המזל, חלק לא מבוטל מהחולים במחלות אוטואימוניות קשות, ממעטים לעזוב את ביתם ולפיכך במקרים מסוימים ניתן לזהות מצבים של תת תזונה רק בשלב מאוחר מאוד. מאחר ותת תזונה יכול להחמיר את מצב המחלה ולהקשות את ההתמודדות עמה, ניתן באמצעות שירותי טלרפואה לעשות שימוש במשקלים אלקטרוניים ממוחשבים שמשדרים את הנתונים בזמן אמת לדיאטנית המטפלת או לגסטרואנטרולוג המטפל.

באופן כזה בהתאם לצורך, ניתן לבצע שינויים והתאמות בתפריט התזונתי של החולים, להאט את קצב הירידה במשקל ולהפחית את שיעורי תת התזונה בקרב החולים הסובלים ממחלות אוטואימוניות שונות. אנחנו ממליצים לכם להתעדכן בתחום המרתק הזה ולהביא לשיפור יעילות הטיפול בכם ובבני משפחותיכם הסובלים ממחלות אוטואימוניות שונות.

רפואה שלמה ובהצלחה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן